Konferencja "Superkomputer LUMI i jego potencjał dla polskich naukowców"

Zapraszamy na konferencję online „Superkomputer LUMI i jego potencjał dla polskich naukowców", która odbędzie się w dniu 20.10.2021 w godzinach 10.00-14.00.

Celem konferencji jest przedstawienie infrastruktury LUMI budowanej przez konsorcjum 10 państw, w tym Polski. Superkomputer LUMI w momencie pełnego uruchomienia będzie jedną z najszybszych maszyn świata. Stanie się również jedną z wiodących platform badawczych z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji. Szczegóły dotyczące LUMI oraz polskich działań w jego zakresie znajdują się na stronie: https://cyfronet.pl/lumi_day <https://cyfronet.pl/lumi>. Polscy naukowcy mogą uzyskać dostęp do LUMI za pośrednictwem krajowej Infrastruktury PLGrid.

Wśród poruszanych tematów znajdą się między innymi:

  • miejsce LUMI w europejskiej inicjatywie EuroHPC JU,
  • budowa superkomputera i powiązanej infrastruktury,
  • oprogramowanie w środowisku przed-eksaskalowym,
  • naukowe wyzwania, na które będzie można odpowiedzieć dzięki LUMI,
  • projekty wytypowane do uruchomienia w fazie testowej,
  • EuroCC - Narodowe Centrum Kompetencji EuroHPC

Wśród prelegentów znajdą się między innymi: dyrektor LUMI - dr Pekka Manninen, zwycięzcy 1 etapu polskiego konkursu na pilotażowe granty obliczeniowe (CPU), oraz przedstawiciel LUMI User Support Group.

Program wydarzenia oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: https://cyfronet.pl/lumi-day


Inne aktualności

T
Noc Innowacji na PG

11 paź 2021

9  października odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy pt. Noc Innowacji,  organizowanej przez Politechnikę Gdańską.  Tym razem gospodarzem imprezy było nasze Centrum...

T
Transmisja z Turnieju BNP Paribas Poland Open

3 sie 2021

W dniach 17 - 25 lipca odbyła się się najwyższej rangi impreza tenisowa w Polsce - Turniej BNP Paribas Poland Open WTA 250 z łączną pulą nagród wysokości 235 238 dolarów. Nasze...

T
CI TASK pomaga w organizacji 14th European Turbomachinery Conference

30 cze 2021

W dniach 12 -16 kwietnia 2021 roku odbyła się konferencja 14th European Turbomachinery Conference - największa tego typu konferencja organizowane w Europie.
Planowana początkowo...


Zobacz wszystkie