Serwery z akceleratorami GPU NVidia A100 w CI TASK

W ostatnim czasie Centrum Informatyczne TASK wzbogaciło swoje zasoby obliczeniowe o pulę serwerów z akceleratorami GPU NVidia A100.  NVidia Ampere A100 to obecnie najpotężniejsze dostępne na rynku karty graficzne, których moc obliczeniowa wynosi 19,9 TFLOPS w obliczeniach zmiennoprzecinkowych podwójnej precyzji. Łącznie do dyspozycji użytkowników Centrum jest 16 akceleratorów ulokowanych na dwóch serwerach, o sumarycznej mocy obliczeniowej 318 TFLOPS. Procesory graficzne GPU od wielu lat z powodzeniem znajdują zastosowania w obliczeniach naukowych, takich jak:

  • obliczenia numeryczne,
  • uczenie maszynowe ze szczególnym uwzględnieniem deep learning
  • analiza danych

Więcej informacji na temat serwerów znajduje się tutaj.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do korzystania z nowych serwerów, po wcześniejszej rejestracji, jako użytkownik CI TASK.

 


Inne aktualności

T
Konferencja "Superkomputer LUMI i jego potencjał dla polskich naukowców"

15 paź 2021

Zapraszamy na konferencję online „Superkomputer LUMI i jego potencjał dla polskich naukowców", która odbędzie się w dniu 20.10.2021 w godzinach 10.00-14.00.

Celem konferencji...

T
Noc Innowacji na PG

11 paź 2021

9  października odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy pt. Noc Innowacji,  organizowanej przez Politechnikę Gdańską.  Tym razem gospodarzem imprezy było nasze Centrum...

T
Transmisja z Turnieju BNP Paribas Poland Open

3 sie 2021

W dniach 17 - 25 lipca odbyła się się najwyższej rangi impreza tenisowa w Polsce - Turniej BNP Paribas Poland Open WTA 250 z łączną pulą nagród wysokości 235 238 dolarów. Nasze...


Zobacz wszystkie