Wykład otwarty o 15 MW turbinie Siemens Gamesa
27 lutego 2023

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wykładzie otwartym jaki przedstawi Witold Skrzypiński z Siemens Gamesa. Tematem będzie turbina 15 MW. Jest to maszyna jaka pojawi się wkrótce na trzech projektach morskich farm wiatrowych na polskim Bałtyku.

Wykład odbędzie się 3.03.2023, godzina: 13:00, w auli 211 Wydziału Inżynierii Mechnicznej i Okrętownictwa PG.
Udział jest bezpłatny i nie wymaga wczesniejszej rejestracji.

Witold Skrzypiński kieruje zespołem "Loads and Control", a więc zajmuje się pracą w fundamentalnym obszarze energetyki wiatrowej. Łopata turbbiny jest miejscem gdzie energia kinetyczna ruchu mas powietrza zostaje przemieniona w energię ruchu łopaty i dalej na ruch obrotowy wirnika i generatora.
Tytuł wykładu ma nieco intrygujący początek "Rozmiar ma znaczenie....." To dlatego, że w ramach wykładu dowiecie się Państwo czy rzeczywiście w energetyce wiatrowej większa turbina to lepsza turbina i czy istnieje górna granica wielkości turbiny. W trakcie wykładu pojawi się krótki quiz z atrakcyjnymi nagrodami - będzie można przetestować swoją wiedzę z zakresu energetyki wiatrowej.


Inne aktualności

T
Wizyta komisarz UE w CK STOS

13 lutego 2023

W czwartek, 9 lutego 2023, nowo powstającą siedzibę CI TASK odwiedziła komisarz UE ds. polityki regionalnej Elisa Ferreira. Zwiedzanie serwerowni CK STOS i odsłonięcie przez pani...

T
Nazwa nowego superkomputera została wybrana

10 lutego 2023

Nazwa nowego superkomputera CI TASK została wybrana. Największą liczbą głosów, którą w sumie oddało ponad 2 tysiące internautów zwyciężyła nazwa Kraken.
Konkurs zosta...

T
Konkurs na nazwę nowego superkomputera w CI TASK

31 stycznia 2023

Portal Trójmiasto.pl wraz z Politechniką Gdańską rozpoczęli konkurs, w którym czytelnicy mogą zaproponować nazwę dla powstającego w CI TASK nowego superkomputera.

Więcej...


Zobacz wszystkie