Podprzestrzenie prawdziwie wielocząstkowo splątane

Kierownik projektu: Maciej Demianowicz

Politechnika Gdańska

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Gdańsk

Data otwarcia: 2021-02-05

Streszczenie projektu

Podprzestrzenie prawdziwie wielocząstkowo splątane (ang. genuinely entangled subspaces, GES) to podprzestrzenie, które składają się tylko z czystych stanów prawdziwie wielocząstkowo splątanych (ang. genuinely multiparty entangled, GME). Są naturalnym uogólnieniem donrze znanych w literaturze podprzestrzeni całkowicie splątanych. Splątane podprzestrzenie są ważnym narzędziem kwantowej teorii informacji, ponieważ prowadzą one bezpośrednio do konstrukcji mieszanych stanów splątanych, które w przypadku GES-ów są stanami GME. Co więcej, okazały się również przydatne np. w obszarze kwantowej korekcji błędów. W przedłożonym projekcie będziemy starać się bliżej zbadać strukturę GES-ów pod względem jakościowym i ilościowym oraz zastanowić się nad ich dalszą praktyczną użytecznością. Wykorzystane zostaną do tego metody numeryczne i analityczne.

Publikacje

  1. M. Demianowicz, G. Rajchel-Mieldzioć, and R. Augusiak, Simple sufficient condition for subspace to be completely or genuinely entangled', New J. Phys. 23, (2021) 103016


← Powrót do spisu projektów

KONTAKT

Nasi konsultanci służą pomocą przyszłym i początkującym użytkownikom specjalistycznego oprogramowania zainstalowanego na Komputerach Dużej Mocy w Centrum Informatycznym TASK.

Kontakt w sprawach Komputerów Dużej Mocy, oprogramowania/licencji, grantów obliczeniowych, sprawozdań:

kdm@task.gda.pl

Administratorzy odpowiadają na maile w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00.