Wirtualny Mikroskop powstał dzięki współpracy Centrum Informatycznego Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej (CI TASK) z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym. Jest to aplikacja www, która pozwala na wygodne przeglądanie zgromadzonych i zdigitalizowane obrazów tkanek i komórek - zarówno zdrowych, jak i ze zmianami chorobowymi.

Próbki do digitalizacji gromadzone są przez Gdański Uniwersytet Medyczny oraz instytucje partnerskie podczas operacji lub zabiegów chirurgicznych, następnie skanowane są one w Zakładzie Medycznej Diagnostyki Laboratoryjnej GUMed – Biobanku Fahrenheit'a, za pomocą specjalistycznego skanera medycznego. W kolejnym kroku dane obrazowań przekazywane są do zespołu naszego Centrum, który zajmuje się nimi od strony technicznej. Prezentowane skany charakteryzują się bardzo wysoką rozdzielczości rzędu kilku mikrometrów.


Inne aktualności

T
Nowości Działu KDM - Maj 2021

31 maj 2021

Co nowego w maju dla użytkowników Komputerów Dużej Mocy CI TASK?

Zakup licencji na pakiet ESRI - licencja jest ważna do 18.05.2022 r.; użytkownicy mogą korzystać z programów GIS...

T
Wykład "Advanced macro language and python programming with Tecplot"

6 maj 2021

W dniu 18 maja w godzinach 9:00-12:00 odbędzie się kolejny cykl wykładów on-line dotyczący wykorzystania narzędzi numerycznych firmy Tecplot (www.tecplot.com).
Szkolenie...

T
Film z budowy nowej siedziby CI TASK

20 kwi 2021

Po ponad pół roku od rozpoczęcia budowy nowego Centrum Kompetencji STOS publikujemy kolejny materiał filmowy pokazujący postęp wykonanych prac.
W chwili obecnej zakończono prace...


Zobacz wszystkie