Maciej Harańczyk otrzymał stypendium ACS
4 września 2006

Z satysfakcją informujemy, że prezentacja jednego z naszych użytkowników, Macieja Harańczyka została wyróżniona przez Division of Chemical Information American Chemical Society oraz firmę farmaceutyczna FIZ-Chemie. W oparciu o przedstawiony "poszerzony abstrakt" przyznano mu stypendium na uczestnictwo we wrześniowej konferencji ACS w San Francisco. Jego poster będzie oznaczony plakietką "award winner". Tego typu nagród jest przyznawanych 3-5 na każdej konferencji ACS. Wyróżniona praca jest realizowana przez Macieja Harańczyka w Gdańsku jako główny wątek jego pracy doktorskiej. Promotorem pracy doktorskiej jest prof. Maciej Gutowski. Obliczenia wykonywane są głównie na superkomputerach TASK-u.

Maciej Harańczyk jest doktorantem Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania skupiają się na zagadnieniach związanych z rozwiązywaniem problemów chemicznych przy pomocy komputerów. W ostatnim czasie jego badania skupione były na opracowaniu metodologii i jej zastosowaniu do charakteryzacji uszkodzonych fragmentów DNA. Swoje obliczenia na superkomputerach TASK prowadzi od 2000 roku.

American Chemical Society (ASC) jest największym towarzystwem naukowym na świecie. Organizatorzy przewidują, że we wrześniowym zjeździe tej organizacji w San Francisco weźmie udział 12,5 tys. naukowców.

Dokładny odnośnik do prezentacji: Maciej Haranczyk, Maciej Gutowski - "Quantum Mechanical Energy-Based Screening of Combinatorially Generated Library of Tautomers", The 2006 ACS Fall National Meeting, Sept. 10-14, San Francisco, CA, USA.


Inne aktualności

T
Holk uzyskał 1,1 TFlop/s w teście HPLinpack

5 stycznia 2006

Klaster
Holk,
zainstalowany w Centrum Informatycznym Trójmiejskiej Akademickiej
Sieci Komputerowej na Politechnice Gdańskiej, przekroczył granicę
rzeczywistej wydajności 1...

T
Sprawozdania 2005

25 listopada 2005

Przypominamy użytkownikom Komputerów Dużej Mocy od obowiązku złożenia
rocznego sprawozdania z wykorzystania zasobów TASK.

Więcej informacji na ten temat w dziale...

T
Konferencja Infobazy 2005 zakończona

29 września 2005

W dniach 25-27 września br. odbyła
się Konferencji Infobazy
2005 - Bazy Danych
dla Nauki współorganizowana przez CI TASK. Była to już czwarta impreza z
cyklu Infobazy...


Zobacz wszystkie