Po ponad pół roku od rozpoczęcia budowy nowego Centrum Kompetencji STOS publikujemy kolejny materiał filmowy pokazujący postęp wykonanych prac.
W chwili obecnej zakończono prace konstrukcyjne części garaży poziom -1 i-2. W garażach trwają prace kosmetyczne, rozpoczęto wykonywanie wszelkiego rodzaju instalacji: wentylacyjnych, kanalizacyjnych, deszczowych, elektrycznych i teletechnicznych.

W znacznym stopniu zaawansowania są również prace konstrukcyjne poziomu "0" czyli tam, gdzie znajdować się będą serwerownie.  Z uwagi na dużą ilość otworowania i znaczną wysokość ścian, dochodzącą prawie do siedmiu metrów, jest to najtrudniejsza do wykonania część obiektu.
Realizowane są również prace przy wykonywaniu stropów nad serwerowniami, pierwszy obszar został już zabetonowany.  Prowadzone są również prace w zakresie izolacji zewnętrznej i przygotowanie do zasypek ścian.

Zakończenie budowy CK STOS planowane jest na marzec 2022 roku.


Inne aktualności

T
Nabór referatów na konferencję Supercomputing Froniters Europe 2021

16 kwi 2021

Otwarto nabór referatów naukowych na międzynarodową konferencję Supercomputing Froniters Europe 2021 (19-23 lipiec 20201).

SCFE gromadzi corocznie entuzjastów superkomputerów...

T
Cyfronet & NVIDIA OpenACC Bootcamp

13 kwi 2021

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na warsztaty "Cyfronet & NVIDIA OpenACC Bootcamp" organizowane przez ACK Cyfronet AGH wraz z firmą NVIDIA w dniach 29-30 kwietnia...

T
Ansys Simulation World

8 kwi 2021

W imieniu firmy Ansys zapraszamy na wirtualne spotkanie o nazwie "Simulation World 2021".
Simulation World to wirtualne spotkanie, które inspiruje i dostarcza informacji o...


Zobacz wszystkie