Prace modernizacyjne w CI TASK

Dodane 26/10/2015

Modernizacja systemu chłodzenia - wymiana szaf klimatyzacyjnych.

W serwerowni Centrum TASK trwa remont systemu chłodzenia. Przestarzałe urządzenia   oparte na tzw. wodzie lodowej zostaną całkowicie wymienione. Nowy układ również będzie działał na wodzie lodowej jednak jego moc chłodnicza będzie dwukrotnie większa od starego. W ramach remontu w serwerowni zostaną zainstalowane nowe szafy chłodnicze, a na dachu budynku WETI B nowy agregat chłodniczy. Obecnie trwa wymiana szaf w serwerowni. Jest to spore wyzwanie logistyczne i budowlane ze względu na niemałe rozmiary i wagę szaf klimatyzacyjnych. Szafy są transportowane przez otwór wentylacyjny w dachu budynku, odbierane na specjalnej platformie i przewożone na obniżonych paletach do serwerowni.
Kolejne etapy to montaż szaf, posadowienie agregatu chłodniczego na dachu i napełnianie instalacji glikolem. Zakończenie prac jest planowane na koniec listopada.
Docelowa moc chłodnicza nowego układu chłodzenia ma wynieść 770 kW.

Rozbudowa superkomputera Tryton

Wkrótce superkomputer Tryton ponownie zwiększy swoją moc obliczeniową. Właśnie trwają ostanie prace instalacyjno-wdrożeniowe kolejnych serwerów dokupionych ostatnio do klastra w ramach (projektu NIWA)/(finansowanie z POIG).
Liczba serwerów klastra zwiększy się o 124 sztuki a sumaryczna moc obliczeniowa wzrośnie o 109 TFLOPS do 1.63 PFLOPS

Instalacja szaf klimatyzacyjnych 1 - 2015

Instalacja szaf klimatyzacyjnych 2 - 2015

Instalacja szaf klimatyzacyjnych 3 - 2015