wersja kontrastowa


Szkolenia dostępu i użytkownia zasobów PL-Grid

Dodane 19/10/2010

Szanowni Państwo!

CI TASK ma przyjemność poinformować, że w ramach stałego rozwoju w naszym Centrum powstaje nowy klaster obliczeniowy, który znacząco rozszerzy dostępną dla naszych użytkowników moc obliczeniową. Budowa nowej maszyna SMP o teoretycznej mocy obliczeniowej 30 TFLOPS, jest finansowana ze środków projektu PL-Grid i zakończona zostanie na przestrzeni najbliższych kilku tygodni. Klaster będzie częścią ogólnopolskiej infrastruktury gridowej, do której dostęp można uzyskać rejestrując się w Portalu Użytkowników Infrastruktury PL-Grid pod adresem: https://konto.plgrid.pl/rejestracja/.

W związku z powyższym nasze Centrum organizuje cykl szkoleń dotyczących dostępu i użytkowania zasobów PL-Grid. Wszystkich chętnych zapraszamy do rejestracji pod adresem: rejestracja
Pierwsze szkolenie odbędzie się 8-ego listopada 2010 o godzinie 12:00 w siedzibie CI TASK.

Jednocześnie zachęcamy do rejestracji w portalu PL-Grid, która umożliwi państwu dostęp do ogólnopolskiej infrastruktury gridowej a tym samym dostęp do docelowej mocy obliczeniowej wielkości 215 Tflops i ponad 2 PB pamięci dyskowej. PLGrid oferuje również dostęp do specjalistycznego oprogramowania naukowego, szkoleń o róznym stopniu zaawansowania oraz ciągłego wsparcia technicznego dla użytkowników.
Więcej informacji na temat projektu PL-Grid znajdą państwo pod adresem: http://www.plgrid.pl

Tytuł szkolenia: System Unicore 6 - wprowadzenie do obsługi Pl-Grid,
termin szkolenia: poniedziałek, 08.11.2010, g. 12:00
miejsce szkolenia: CI TASK, Nowy budynek ETI
Rejestracja: http://www.task.gda.pl/f/plg10

Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej
ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk   |   tel. 58-347-24-11
email: office@task.gda.pl   |   NIP: 584-020-35-93