Maciej Harańczyk otrzymał stypendium ACS

Dodane 04/09/2006

Z satysfakcją informujemy, że prezentacja jednego z naszych użytkowników, Macieja Harańczyka została wyróżniona przez Division of Chemical Information American Chemical Society oraz firmę farmaceutyczna FIZ-Chemie. W oparciu o przedstawiony "poszerzony abstrakt" przyznano mu stypendium na uczestnictwo we wrześniowej konferencji ACS w San Francisco. Jego poster będzie oznaczony plakietką "award winner". Tego typu nagród jest przyznawanych 3-5 na każdej konferencji ACS. Wyróżniona praca jest realizowana przez Macieja Harańczyka w Gdańsku jako główny wątek jego pracy doktorskiej. Promotorem pracy doktorskiej jest prof. Maciej Gutowski. Obliczenia wykonywane są głównie na superkomputerach TASK-u.

Maciej Harańczyk jest doktorantem Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania skupiają się na zagadnieniach związanych z rozwiązywaniem problemów chemicznych przy pomocy komputerów. W ostatnim czasie jego badania skupione były na opracowaniu metodologii i jej zastosowaniu do charakteryzacji uszkodzonych fragmentów DNA. Swoje obliczenia na superkomputerach TASK prowadzi od 2000 roku.

American Chemical Society (ASC) jest największym towarzystwem naukowym na świecie. Organizatorzy przewidują, że we wrześniowym zjeździe tej organizacji w San Francisco weźmie udział 12,5 tys. naukowców.

Dokładny odnośnik do prezentacji: Maciej Haranczyk, Maciej Gutowski - "Quantum Mechanical Energy-Based Screening of Combinatorially Generated Library of Tautomers", The 2006 ACS Fall National Meeting, Sept. 10-14, San Francisco, CA, USA.